2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi Staj Başvuru İlkeleri ve Alınan Kararlar HK.Tüm Duyurular
22
ARA

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi içinde staj yapacak öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda yer almaktadır.

 

  1. Staj başvuru usul ve ilkeleri hakkında alınan karar Hk.

 

Ara tatil dönemi içinde staj yapacak olan  öğrenciler staj başvurularını en erken 21.Aralık.2021 tarihinden itibaren aşağıda yer alan ‘’2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi Staj Başvuru İlkeleri ve Alınan Kararlar’’ adlı belgede bulunan staj başvuru koşulları ve öğrencisi olduğu bölümlerin staj yönetmeliklerine uygun olacak şekilde yapmaları gerekmektedir.

 

 

2021-2022 Ara Tatil Dönemi Staj Başvuru ilkeleri ve Alınan Kararlar (YENİ)

 

 

  1. Staj başvurularının teslimi Hk.

 

Staj başvuruları ytu.staj.basvuru@gmail.com adresine  e-posta ile yapılacaktır. Makine Fakültesi Stajyer Öğrenci Sgk İşlemleri Bürosuna veya bölümlere elden staj başvurusu yapan öğrencilerin staj başvuruları kabul edilmeyecektir.  E-posta ile staj başvuru formatı ve staj başvurusu için gerekli evraklar ve aşağıdaki linkte yer almaktadır.

 

 

E-posta ile staj başvurusu için tıklayınız.

 

 

  1. Staj defterlerinin teslimi ile ilgili Hk.

 

Öğrenciler staj defterlerini e-posta ile teslim edeceklerdir. Staj defterleri staj bitiş tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde teslim edilmelidir. Aşağıda yer alan duyuruda staj defteri teslim formatı, defterin iletileceği staj komisyonlarına ait e-posta adresleri, staj teslim evrakları ve staj defteri yer almaktadır. Stajyer Öğrenci Sgk İşlemleri Bürosuna veya bölümlere elden staj defteri teslimi kabul edilmeyecektir

 

E-posta ile staj defteri teslimi  için tıklayınız.

 

 

  1. SGK İşe Giriş Bildirgesi belgesi Hk.

 

Stajyer Öğrencinin işyerine teslim etmesi gereken 4/A SGK Sigorta Belgesi çıktısı (SGK İşe Giriş Bildirgesi çıktısı) Fakülte tarafından verilmeyecek olup bu belgeyi öğrenciler e-Devlet kapısı üzerinden temin edeceklerdir. Staj başvurusu uygun görülen öğrenci, Fakülte tarafından hazırlanmış olan 4/A SGK Sigorta Belgesini staj başlangıcından 3 (üç) gün önce e-Devlet kapısından temin edebilecektir. Aşağıda e-Devlet kapısından 4/A SGK Sigorta Belgesi görüntüleme ile ilgili görsel açıklama yer almaktadır.

 

 

E-devlet İşe Giriş Bildirgesi Görüntüleme Akışı için tıklayınız.