22 Eylül Tarihinde Yapılacak Yüksek Lisans ve Doktora Sınavları ile İlgili DuyuruTüm Duyurular
22
EYL

 

Yüksek Lisans Yazılı Sınavı :

Sınav 22.09.2020 saat 13:00' te gerçekleştirilecektir. Sınav çoktan seçmeli ve yazılı olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmakta ve iki ayrı oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Birinci oturumda kavramsal ve hesaplamalı sorulardan oluşan çoktan seçmeli sınav ve ikinci oturumda mekatronik sistem tasarımı kapsamında tek sorudan oluşan yazılı sınav gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli sınav cevapları doğrudan sistem üzerinde işaretlenecek ve otomatik olarak kaydedilecektir. Yazılı sınavda ise soru çözümünü bir A4 kağıda yapmanız ve sınav sonunda PDF formatında sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Çözümün pdf formatına dönüştürülmesi kısmında akıllı cep telefonlarına indirilebilen ücretsiz pdf-scanner uygulamalarından yararlanabilirsiniz. PDF formatına dönüştürülme kısmında bir sorunla karşılaşılması durumunda mağduriyet yaşanmaması adına cevap kağıdınızın fotoğrafını da sisteme yükleyebilirsiniz. Ek olarak sınava katılım için bağlantı linki, başvuru esnasında belirttiğiniz mail adreslerine yollanacaktır.

 

Doktora Sözlü Mülakat Sınavı :

Doktora programına başvuracak adaylar, 22.09.2020 saat 09:30' da çevrimiçi olarak hazır bulunmalıdır. Başvuru esnasında kullandığınız mail adreslerine sözlü sınav bağlantı linki gönderilmiştir ayrıca sözlü sınavdan önce saat 09:00'da Google Meet linki yollanacak ve mülakata katılacak adaylar, Google Meet oturumunda sıralarını bekleyeceklerdir.  Sonrasında sırası gelen aday çağrılacak ve Sözlü Mülakat Sınavı'na katılımı sağlanacaktır. Mülakat takvimi ile ilgili bilgilendirme gün içinde, başvuru yaparken kullandığınız mail adreslerine ayrıca yollanacaktır. Olası katılamama durumuna bağlı olarak mülakata katılma sıralaması değişebilir, dolayısıyla sıranız gelene kadar bilgisayarınız başında çevrimiçi olarak bulunmanız beklenmektedir. Mülakatlara katılımınızda kamera ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir, lütfen bu konudaki hazırlıklarınızı yapmış olarak mülakata katılım sağlayınız.

 

Not: Soruları olan adaylarımız, 

https://groups.google.com/g/yt-mekatronik-yksek-lisans---doktora-soru

Linkini eklediğim Google Gruba katılarak sorularını iletebilirler. Herhangi bir problem olması durumuna karşı bu grup sınav süresince de aktif olarak kullanılabilecektir.