BÇ ArasunumlarıTüm Duyurular
04
NİS

Değerli Öğrenciler,

BÇ, yani MKT4000 dersine kayıtlı tüm öğrenciler 8. Ders hatfasındaki Cuma günü (06.04.2018) gerçekleşecek olan 1. Vize – Ara Sunumlara katılmak ve sunum yapmak zorundadır. MST, yani MKT4111 dersine kayıtlı öğrenciler ise 1. Vize döneminde herhangi bir sunum gerçekleştirmeyecektir.

Yapılacak sunumların içeriğinin nasıl olması gerektiği ile ilgili açıklamalara google grupta paylaşılan "Syllabus_MKT4000_BC" doyasında bulabilirsiniz. Ayrıca paylaşılan “ogrenci_projeleri_lisans BC yazim kilavuzu r1.0”, “Requirements_Specifications” ve “Oral Presentation” dosyalarını da sunumlarınızı hazırlarken inceleyiniz.

BÇ arasunumlarınız aşağıdaki kritlerler üzerinden değerlendirilecektir;

1.      Çağdaş bir mekatronik proje tanımına uygunluğu   

2.      Mühendislik prensipleri ve teknikleri kullanarak problem tanımlayabilme, formüle edebilme ve çözebilme becerisi  

3.      Gerçekçi bir çalışma takvimine uygun biçimde ilerleyişi  

4.      Profesyonel sunum becerileri sergilenmesi  

5.      Modern mühendislik yazılım ve donanım kullanımı

 

Sunum süreleri, tek kişilik sunumlarda 10 dak. sunum + 5 dak soru-cevap, çok kişilik sunumlarda ise 12 dak. sunum + 5 dak soru-cevap olacaktır. Sunum sürelerinin esnek olmayacağı bilinmelidir.

Ekteki listede, hangi öğrencinin hangi sınıfta sunum yapacağı belirlenmiştir. Sunumlar E2 blok laboratuvarlarında gerçekleştirilecektir. Sunumlara 14.15'ta başlanacak olup, ilk gelen ilk sunar ( lütfen sunum salonuna asılacak olan boş listeyi doldurunuz.) prensibine dayalı bir sıralama yapılacaktır. 

Her grup sunumu KENDİ BİLGİSAYARINDAN yapacaktır. Lütfen buna hazırlıklı geliniz ve arkadaşlarınızı da uyarınız. Proje sunumlarınızı hem USB bellek hem de mail adreslerinizde arşivlemeniz ayrıca tavsiye edilmektedir. Bilgisayarınızın çalışması ve projeksiyon ile bağlantısı sizin sorumluluğunuzdadır. Laptopunda sadece HDMI çıkışı olanların sunuma HDMI-VGA dönüştürücü ile gelmeleri tavsiye edilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR: 

Dersi İngilizce gruptan alan arkadaşlar sunumlarını İngilizce gerçekleştirmek zorundadır.

Yapılacak sunumlar MÜDEK akreditasyonu gereği video kayıt altına alınacaktır.

 

 

 

/images/files/2017-2018_2_MKT4000__BC_Sunum_Listeleri_Derslikler2(2).pdf