Yönetim

Bölüm Başkanı

Prof. Dr. Haydar Livatyalı

 

Prof. Livatyalı, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini, sırasıyla 1993 ve 1998 senelerinde ABD’de Ohio State Üniversitesi’nde tamamladı. 2015 yılından beri bölümümüzde görev yapmaktadır.  Araştırma ilgi alanı Plastite Teorisi, Metal Şekillendirme Teknolojisi ve Kalıpçılık, Otomasyon, Deney Tasarımı ve İstatiksel Analiz konularını kapsamaktadır. Prof. Livatyalı, üniversitemizde Üretim Teknolojileri, Makine Elemanları, CNC Makineler ile ilgili dersler vermektedir.

 

Bölüm Başkan Yardımcısı

Doç. Dr. Erhan Akdoğan

Dr. Akdoğan, 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Y.Lisans ve Doktora eğitimini, Araştırma Görevlisi olarak görev yaptığı Marmara Üniversitesi'nde tamamladı. 2008-2009 yılları arasında Japonya Hiroshima Üniversitesi'nde doktora sonrası araştırmalar için bulundu. 2010 yılı Eylül ayında üniversitemizde göreve başladı. Nisan - 2015'te doçentlik ünvanını aldı.

Araştırma ilgi alanları rehabilitasyon robotları, biyomekatronik sistem tasarımı, biyolojik işaret işleme, yapay zeka ve endüstriyel otomasyon konularını kapsamaktadır. Dr. Akdoğan, Mekatronik Mühendisliği Bölümü Lisansüstü Eğitim ve Biyomekatronik Araştırma Laboratuvarı Koordinatörü de olup, lisans seviyesinde elektrik-elektronik, kontrol ve bilgisayar, lisansüstü seviyesinde ise yapay zeka ve robotik dersleri vermektedir.

 

Bölüm Başkan Yardımcısı